شبستان مجله سبک زندگی بانوان و دختران

علت زردی چشم

۵ مورد از دلایل رایج زردی چشم

زردی چشم مسئله‌ای نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت. باید در این مورد اطلاعات خود را بالا ببریم تا در صورت بروز مشکل بتوانید تصمیمات درستی را بگیریم. با هم در این مطلب ۵ مورد از دالایل عمده زردی چشم  را خواهیم خواند تا علت زردی چشم خود را بدانیم.

علت زردی چشم

علت زرد شدن چشم

ممکن است گاهی رنگ چشم خود را متفاوت بببنیم و برایمان سوال شود که علت چیست؟ تا حال رنگ چشم خود را زرد دیده‌اید؟ زرد بودن چشم می‌تواند علت‌های فراوانی داشته باشد. باید نسبت به چشم خود حساسیت نشان دهید و در صورت بروز اولین تغییر رنگ به چشم پزشک مراجه نمایید. برای بهره‌مندی از نعمت خدا، مراقبت از چشم، وظیفه ما است. در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه شبستان، علت زردی چشم را در چند مورد بیان می‌کنیم. ولی بهترین راه مراجعه به پزشک است.

حساسیت چشمی

بعضی از افراد دارای چشم‌های حساسی هستند که با اولین تغییر، واکنش نشان می‌دهد به مرور زمان، در اثر وجود التهاب مزمن با رفع قرمزی چشم، رنگ چشم عوض شده و به رنگ زرد مایل می‌شود. این حساسیت چشمی با تجویز اشک مصنوعی و ضدعفونی‌کننده توسط پزشک درمان می‌شود.

مصرف سیگار عامل اصلی

یکی دیگر از علت‎های زردی چشم ، مصرف سیگار است. بله درست شنیده‌اید، سیگار کشیدن مداوم باعث ایجاد زردی چشم می‌شود. در حالت کلی مصرف سیگار، سبب کاهش خون‌رسانی به چشم و اختلال بینایی می‌شود پس مراقبت باشید در صورت زرد شدن رنگ چشم سریع به پزشک مراجعه کنید تا زردی چشم شما درمان شود.

علت زردی چشم

آفتاب‌زدگی و زردی چشم

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اگر به مدت طولانی در مقابل نور خورشید قرار بگیرید، ممکن است دچار زردی رنگ چشم شوید. در واقع با قرار گرفتن در مقابل نور خورشید، سفیدی چشم‌ها حالت مادر و کدر رنگ پیدا می‌کند.  پس در مقابل نور خورشید حتما از عینک آفتابی استفاده نمایید.

علت زرد شدن چشم

سرطان کبد هم می‌تواند عامل زردی چشم باشد

یکی از علائمی که موقع ابتلا به سرطان کبد ممکن است به چشم بخورد، زردی رنگ چشم و حتی رنگ پوست است. پس در صورت مشاهده نموندن این علائم حتما به پزشک مراجعه نمایید. حتی اگر مشکل جدی نباشد، با مراجعه به پزشک شما از استرس خلاص می‌شوید.

یرقان، علت زردی چشم

زردی یا یرقان، عارضه‌ای است که در آن پوست و سفیدی چشم به علت بیلی روبین زیاد خون، زرد می‌شوند. پس در صورت مشاهده این علائم نیز به پزشک مراجعه کنید. اگر زردی شدید باشد، مدفوع ممکن است کم رنگ و ادرار تیره شود (به علت دفع صفرا از کلیه‌ها) و گاهی خارش عمومی بروز کند. درمان و علت زردی چشم همیشه باید توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

روش‌های گوناگونی برای مراقبت از چشم وجود دارد و شما باید همیشه مراقب چشم‌تان باشید ♥ تاکید می‌کنید دانستن علت زردی چشم و درمان آن باید توسط پزشک انجام شود. شما باید در صورت مشاهده زردی چشم باید به پزشک مراجعه کنید. چشم عضوی کاملا حساس است و ممکن است اقدامات شما صدمات جبران ناپذیری به آن وارد کند.

ممنون که با مجله خودتان، شبستان همراه هستید، لطفا نظرتان را راجع به این مطلب “علت زردی چشم” برایمان کامنت کنید.