شبستان مجله سبک زندگی بانوان و دختران

فیلم سینمایی تابستان داغ در جشنواره فیلم پکن

حضور تابستان داغ ایرانی در جشنواره فیلم پکن

شبستان: فیلم سینمایی تابستان داغ در جشنواره فیلم پکن نماینده ایران در بخش رقابتی هشتمین دوره این جشنواره است که از امروز کار خود را شروع می‌کنند.

فیلم سینمایی تابستان داغ در جشنواره فیلم پکن

فیلم سینمایی تابستان داغ در جشنواره فیلم پکن

فیلم سینمایی تابستان داغ در میان ۱۵ شرکت کننده بخش رقابتی جشنواره فیلم پکن به عنوان نماینده کشور ایران از امروز به رقابت خواهد پرداخت.

در این بخش دو فیلم از چین و ۱۳ فیلم از سراسر جهان برای دریافت جوایز تیان‌تان شرکت دارند که از میان ۶۵۹ شرکت کننده از ۷۱ کشور انتخاب شده‌اند.

دو فیلم چینی دست‌هایت را بگیر و عملیات دریای سرخ در کنار فیلم باد سیاه از هند، مادر ترسان از گرجستان-استونی، پابرهنه از چک، سگ از فرانسه، اوکتاو از رومانی، وصیت‌نامه از اتریش از دیگر شرکت کنندگان در این بخش هستند.

فیلم سینمایی تابستان داغ در جشنواره فیلم پکن

فیلم سینمایی تابستان داغ، با فیلم نامه پیام کرمی و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی و کارگردانی ابراهیم ایرج‌زاد محصول سال ۱۳۹۵ است.

این فیلم با بازی علی مصفا و پریناز ایزدیار درباره زنی است که هنگام طلاق نمی‌تواند دختر ۶ساله‌اش را از شوهرش بگیرد و زندگی‌اش را جمع می‌کند و بی‌اطلاع شوهر به گوشه‌ای از شهر پناه می‌برد.

علاوه بر علی مصفا و پریناز ایزدیار، مینا ساداتی، یسنا میرطهماسب، صابر ابر، لیلی فرهادپور، سیاوش چراغی پور، رویا بختیاری، بهاره ریاحی، مانیا علیجانی و پرهام محمدی نیز بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

فیلم سینمایی تابستان داغ در جشنواره فیلم پکن

ونگ کار وای فیلمساز مشهور هنگ‌کنگی امسال ریاست داوران این جشنواره را برعهده دارد و برندگان ۱۰ جایزه تیان‌تان را در آخرین روز جشنواره معرفی می‌کند.

جشنواره بین‌المللی فیلم پکن از سال ۲۰۱۱ کار خود را آغاز کرده و با حمایت دولت چین برگزار می‌شود که هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم پکن از ١۶ تا ٢٢ آوریل (٢۶ فروردین تا ٢ اردیبهشت) در پکن برگزار می‌شود.

دیگر نماینده ایران در این دوره فیلم خانه ساخته اصغر یوسفی‌نژاد است که در بخش مسابقه فیلم‌های اول با عنوان آینده به پیش، به نمایش درمی‌آید.